DATOVÉ SLUŽBY

Datové okruhy

Proč zřídit datové okruhy od Kaory?

Více než 15 let zkušeností
První datové okruhy jsme zřizovali pro naše klienty již v roce 2004.

Vysoká dostupnost služeb
Díky robustnosti naší sítě nabízíme SLA balíčky až do výše 99,99% garance a běh v režimu 24x7x365. Samozřejmostí je pak plná redundance všech komponent.

Inteligentní monitoring
Aktivní prvky sítě jsou monitorovány na principu streamované telemetrie. Díky tomuto pokročilému monitoringu mají naši administrátoři komplexní přehled o událostech v síti v reálném čase a umožňuje jim to reagovat okamžitě na mimořádné události.

Vysoká flexibilita
Naše síť je postavena na nejmodernějších 400G technologiích, které umožňují realizovat různé druhy datových okruhů na různých rychlostech.

Varianty datových okruhů

L2 okruh
L2 okruh je nejzákladnějším typem datového okruhu, který zpravidla předáváme jako privátní VLAN na připojovacích uzlech sítě Kaora.

L3 okruh
Typicky pro zákazníky, kteří provozují například hostingové nebo cloudové služby, nabízíme připojení na L3 vrstvě. Součástí služby může být např. i rozsah IP adres ze sítě Kaora, případně některá z dalších služeb (např. CleanPipe).

EVPN as a Service
Pro společnosti hledající kombinaci L2 a L3 služeb, které zároveň vyžadují možnosti segmentace sítě. Zákazník je připojen na L3, ale prostřednictvím VxLAN dostává možnost dalšího dělení sítě.

Poptávka datových okruhů

Síť Kaora

Páteřní síť Kaora je postavena na 400G technologii a zajišťuje routing pomocí BGP. Přístupové body sítě Kaora jsou propojeny do kruhové topologie. Všechny aktivní prvky sítě jsou propojeny nejméně dvěma nezávislými propoji pro zajištění redundance, která je navíc zajištěna právě kruhovou topologií.

Jednotlivé připojovací uzly sítě Kaora jsou umístěny ve všech významných datových a peeringových centrech v ČR, a díky tomu je snadná možnost propojení s dalšími sítěmi z řad ISP, poskytovatelů obsahu, nebo internetových médií.

Nabízíme připojení k internetovým službám v České republice, na Slovensku a v zahraničí. Každý zákazník si může libovolně zvolit kombinaci připojených datových kapacit do jednotlivých regionů.

Zákazníci se mohou připojit na portech o rychlostech 1/10/25/40/100/400 Gbps.